Umów wizytę
  • Home
  • O nas
  • Oferta
    • Stomatologia estetyczna
    • Ortodoncja
    • Protetyka
    • Implanty
    • Endodoncja
    • Chirurgia stomatologiczna
    • Periodontologia Warszawa
    • Leczenie zaburzeń stawów skroniowo żuchwowych
    • Stomatologia zachowawcza
    • Fizjoterapia stomatologiczna
    • Profilaktyka
    • Diagnostyka
  • Cennik
  • Zespół
  • Blog
  • Kontakt
Umów wizytę

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji oraz odpowiemy na Państwa pytania.

Adres:
ul. Nowolipie 7a/U2
00-146 Warszawa
Telefon:
+48 790 600 123
E-mail:
recepcja@n32.pl
Social-facebook Instagram

Implanty Warszawa

Czytaj więcej
Implanty (2)

Implantologia to obecnie jedna z popularniejszych dziedzin stomatologii. Pozwala ona w sposób bezpieczny uzupełnić braki w uzębieniu, co diametralnie poprawia komfort życia Pacjentów. Brak nawet jednego zęba znacznie przeciąża sąsiadujące i przeciwstawne zęby, co często prowadzi do przemieszczanie się zębów, a nawet problemów ze stawem skroniowo-żuchwowym.

Więcej

Umów wizytę

Zadzwoń do N32 Dental Clinic i umów się na konsultację do chirurga stomatologicznego, a my dołożymy wszelkich starań, aby leczenie implantologiczne zakończyło się pięknym uśmiechem.

Kontakt

Czym jest implantologia stomatologiczna?

Implanty zębowe to rozwiązanie trwałe, które całkowicie eliminuje dyskomfort z jakim borykają się Pacjenci używający protez ruchomych. Implant to śruba, która mocowana jest w kości szczęki, pełniąca rolę korzenia naturalnego zęba. Na taką śrubę nakręcana jest korona zęba, która do złudzenia przypomina ząb naturalny. Przy pełnych odbudowach można również wybrać odcień znacznie jaśniejszy od tego którym obdarzyła nas natura, co znacznie poprawia estetykę uśmiechu.

Cennik usług
implanty (3)

Cennik

Poniżej prezentujemy jedynie wybrane procedury z zakresu implantologii.

Loading...
  • Konsultacja 300 zł
  • Podniesienia dna zatoki szczękowej 4500 zł
  • Sterowana regeneracja kości od 3500 zł
  • Przeszczep bloku kostnego 6000 zł
  • Korona tymczasowa na implancie od 1200 zł
  • Korona na implancie od 4000 zł
  • Wszczepienie implantu zęba od 4000 zł
Implanty

Zalety implantów zębowych

Implantu zębowe, a dokładnie mówiąc korony na implantach do złudzenia przypominają zęby naturalne. Dlatego tak wielu pacjentów decyduje się na zabieg implantacji zamiast korzystać z protez zębowych. Dodatkowo znika dyskomfort związany w noszeniem protezy, co znacząco wpływa na lepsze samopoczucie Pacjentów.

  • odzyskanie naturalnych rysów i owalu twarzy, który był zaburzony przez braki w uzębieniu.
  • możliwość wykonania implantacji natychmiastowej
  • komfort codziennego funkcjonowania
  • trwałość
  • łatwość utrzymania higieny jamy ustnej
Zabiegi

Wskazania do implantologii stomatologicznej

Wskazania do wykonania zabiegu implantologicznego są dość oczywiste:

  • braki w uzębieniu
  • brak zalążka zęba stałego

Przeciwwskazania do implantologii stomatologicznej

  • niewyleczone stany próchnicowe
  • stany zapalne zębów i dziąseł
  • choroby nowotworowe; inne choroby mogące wpłynąć na gojenie tkanek
  • ciąża i karmienie piersią

Podczas konsultacji prosimy o poinformowanie lekarza o wszelkich możliwych przeciwwskazaniach, chorobach przewlekłych lub innych niepokojących objawach, które mogą być ważne dla skuteczności zabiegu.

Rodzaje zabiegów z zakresu implantologii w naszej klinice

Często zabiegom implantacji towarzyszą dodatkowe procedury, które przygotowują Pacjentów do wszczepienia implantu.

Podniesienia dna zatoki szczękowej

Podniesienia dna zatoki szczękowej

Umów wizytę

Podniesienie dna zatoki szczękowej inaczej zwane sinus liftem, to zabieg przygotowujące miejsce na do zaplanowanej implantacji. Wykonuje się go w przypadku, kiedy Pacjent nie ma wystarczającej ilości tkanki kostnej w szczęce a miejsce implantacji jest zbyt głębokie, np. z powodu długotrwałego braku zęba w danym miejscu.

+
Przeszczep kości

Przeszczep kości

Umów wizytę

Przeszczep kości konieczny jest w przypadku zaniku kości, co uniemożliwia stabilne umiejscowienie implantu. Polega na pobraniu wycinka kości od Pacjenta lub wszczepieniu kości zastępczej z banku tkanek, gdy nie ma możliwości pobrania tkanki od Pacjenta.

+
Przeszczep dziąsła

Przeszczep dziąsła

Umów wizytę

Tak jak w przypadku zaniku kości, podobnie dzieje się z dziąsłem, kiedy w miejscu zaplanowanej implantacji długo nie było zęba. W takim przypadku pobiera się wycinek dziąsła od Pacjenta i wszywa się w miejsce biorcze, celem odbudowy tkanek.

+
Wszczepienie implantu zęba

Wszczepienie implantu zęba

Umów wizytę

W momencie, kiedy u Pacjenta są odpowiednie warunki kostne i dziąsłowe można przystąpić do implantacji. W pierwszym etapie wkręca się implant w kości i mocuje się koronę tymczasową. Czas stabilizacji implantu to około 3-4 miesiące. Po tym czasie Pacjent wraca na konsultację i jeśli gojenie tkanki kostnej przebiegło prawidłowo, pobiera się wycisk na koronę stałą. Ostatecznym etapem zabiegu implantacji jest założenie korony porcelanowej.

+

Najczęściej zadawane pytania

Zapraszamy do zapoznania się z listą najczęściej zadawanych pytań. Dzięki temu przewodnikowi szybko znajdziesz potrzebne informacje. Jeśli masz inne pytania skontaktuj się z nami. 

Jakie rodzaje implantów dostępne są w ofercie N32?

Implanty tytanowe (śruba wkręcana w kość) to substytut korzenia zęba, więc bardzo ważne jest aby wykonany był z materiały trwałych, nieuczulających i całkowicie bezpiecznych dla Pacjenta. Tytan to materiał bardzo trwały o właściwościach porównywalnych do stali, a jednocześnie znacznie lżejszy. Dlatego doskonale sprawdza się jako budulec sztucznego zęba.

Czym są implanty zębowe?

Implant zęba to śruba wkręcana w kość szczęki zastępująca korzeń, na którą przykręcana jest korona, do złudzenia przypominająca naturalny ząb.

Czy każdy może mieć implanty?

Wszczepianie implantów zębowych wymaga odpowiedniego przygotowania Pacjenta. Przede wszystkim ocenia się stan kości oraz dziąseł w miejscu utraconego zęba. Czasami, w przypadku zaniku kości, niezbędne jest przeprowadzenie dodatkowe leczenia jak np. przeszczepów kostnych lub regeneracji kości. U niektórych Pacjentów konieczny jest zabieg podniesienie dna zatoki szczękowej lub przeszczep dziąsła. Dopiero po dokładnej diagnostyce, chirurg stomatolog może ocenić czy i jakie zabiegi będą koniecznie jako przygotowanie do wszczepienia implantów zębowych.

Z jakich materiałów wykonuje się implanty?

Pacjenci używając określenia implanty często mają na myśli imitację zęba. Wyjaśnijmy więc dokładniej. Odbudowa protetyczno-implantologiczna składa się z 3 części: implantu -czyli śruby wkręcanej w kość zastępującej korzeń zęba, korony, czyli tego co zastępuje naturalny ząb, oraz łącznika, który łączy koronę z implantem.

Implanty zębów, a dokładniej śruby wkręcane w kość wykonuje się z różnych materiałów, natomiast najtrwalsze są implanty tytanowe. Co kluczowe, ludzki organizm nie traktuje tytanu jako ciało obce, a nawet, dokonuje jego osseointegracji (tkanka kostna wrasta w powierzchnię metalu, przez co tworzy bardzo mocne połączenie). Tytan jest również materiałem bardzo odpornym na nacisk oraz pękanie, przez co doskonale wytrzymuje duże obciążenia przy nagryzaniu. Dodatkowo szorstka powierzchnia implantu stymuluje integrację implantu z kością.

Dopiero na odpowiednio przygotowanym implancie umieszcza się ostateczną koronę(imitację zęba). Korona jest dobrze zamocowana na łączniku, który łączy ją z implantem.

Na ile wystarczają implanty zębowe?

Z założenia producenci implantów dają dożywotnią gwarancję na swoje produkty. Nie zapominajmy jednak, że implant to śruba wkręcona w kość, a nie korona imitująca ząb. Jeżeli chodzi o korony to wszystko zależy od Pacjenta, jego warunków zgryzowych, sposobu odżywiania i trybu życia. Zakłada się, że trwałość koron to ok 10 lat, a po tym czasie może ona wymagać wymiany. Należy pamiętać, że mimo iż implanty zębów i korony zbudowane są ze sztucznych materiałów, regularne kontrole stomatologiczne są konieczne, aby zachować ich żywotność oraz prawidłową higienę jamy ustnej.

Jak mogę się przygotować do procesu implantacji?

Nie ma specjalnych zaleceń do których musi stosować się Pacjent przed implantacją i które są możliwe do wykonania poza gabinetem stomatologicznym. Podczas konsultacji z chirurgiem, który będzie wykonywał zabieg, wykonuje się pełną diagnostykę i szczegółowo omawia z Pacjentem możliwości leczenia implantologicznego. Jeśli wymagane będą dodatkowe procedury, należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

Czy proces implantacji jest bolesny?

Zabieg wszczepienia implantu zębowego wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie powoduje dolegliwości bólowych. Kilka dni po zabiegu może pojawić się obrzęk i ból w miejscu zabiegowym – wtedy zaleca się przyjmowanie doraźnych środków przeciwbólowych.

Etapy implantologii stomatologicznej w naszej klinice

Konsultacja z chirurgiem stomatologicznym

Podczas wstępnej konsultacji lekarz stomatolog przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny i omawia z Pacjentem możliwości leczenia implantologicznego. Wykonuje się również niezbędną diagnostykę (pantomogram oraz tomografię), która pozwala ocenić warunki anatomiczne Pacjenta, których nie widać gołym okiem.

Przedstawienie planu leczenia wraz z kosztami

Po wstępnej ocenie oraz diagnostyce lekarz stomatolog przygotowuje szczegółowy plan leczenia oraz kosztorys wszystkich jego etapów. Naszym zdaniem niezwykle ważne jest, aby Pacjent dokładnie wiedział na czym polega i z czym wiąże się całym proces leczenia implantologicznego.

Zabieg implantacji z założeniem korony tymczasowej

Pierwszym etapem implantacji jest delikatne nacięcie śluzówki w miejscu implantacji, zrobienie mikro otworu w kości, który umożliwi wszczepienie implantu zębowego. Po wkręceniu tytanowej śruby (implantu zębowego) pozostawia się dane miejsce do wygojenia. W zależności od przypadku, zakłada się koronę tymczasową od razu lub dopiero po wygojeniu dziąsła.

Kontrola pozabiegowa

Po upływie 7-10 dni niezbędna jest kontrola po zabiegu wszczepienia implantów. Jeśli zostały założone szwy, następuje ich usuniecie. Jeżeli proces gojenia przebiega bezproblemowo, kolejna wizyta odbywa się po kilku miesiącach. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości, prosimy skontaktować się z kliniką.

Wizyta kontrolna

Kolejna wizyta kontrolna odbywa się po około 3-4 miesiącach. Tyle zajmuje proces integracji implantu z kością. Dopiero wtedy chirurg może ocenić czy proces implantacji przebiegł prawidłowo i możliwy jest ostateczny wycisk do korony ostatecznej.

Założenie korony ostatecznej

Ostatnim etapem leczenia implantologicznego jest założenie korony docelowej na implancie. Zazwyczaj używa się koron porcelanowych, które są znacznie bardziej trwałe niż te wykonane z innych materiałów.

Zalecenia pozabiegowe

Po wkręceniu implantu:

  • szczególna ostrożność w spożywaniu gorących, ostrych lub twardych pokarmów, aby nie urazić miejsca zabiegowego
  • nie wskazane jest picie przez słomkę oraz palenie papierosów (podczas tych czynności wytwarza się podciśnienie w jamie ustnej co wpływa na urazy miejsca zabiegowego)
  • nie wskazane jest spożywanie alkoholu
  • zalecana jest dokładne higiena jamy ustnej, zachowując szczególną ostrożność w okolicy implantacji

Dlaczego warto wybrać naszą klinikę?

W N32 Dental Clinic stawiamy na kompleksową opiekę, troskę i komfort naszych Pacjentów. Dlatego, szczególnie podczas skomplikowanych planów leczenia warto zaufać doświadczonym specjalistom z N32 i nowoczesnym, bezpiecznym rozwiązaniom.

Umów się na wizytę
N32 Klinika stomatologiczna Specjaliści

Umów się na wizytę w N32

+48 790 600 123
Umów wizytę
logo klinika stomatologiczna N32 dental clinic

N32 Dental Clinic – stomatolog Warszawa Wola, dentysta Muranów – to nowoczesna klinika stomatologiczna w Warszawie, w której zapewniamy kompleksową opiekę na najwyższym poziomie.

Facebook Instagram

Przejdź do:

  • Oferta
  • Cennik
  • Zespół
  • Blog
  • Kontakt
  • Dla pacjenta

Kontakt

Adres:
N32 Dental Clinic
ul. Nowolipie 7a/U2
00-146 Warszawa
Telefon:
+ 48 790 600 123
E-mail:
recepcja@n32.pl
2024 © N32. Brand by: Vision8lab Implementation: Plucinski.PRO